the sims 2 život v bytě (apartment life)

4. května 2009 v 16:13 | koko
EA vypustili nový videoklip k písni Hot N Cold, figurující na soundtracku aktuálního rozšíření The Sims 2, zpěvačky Katy Perry. Pokud vám jméno zmíněné zpěvačky nic neříká, pak vězte, že jde v současnosti o poměrně (i v našich končinách) populární interpretku atakující popové hitparády, které dobyla zejména svým prvním singlem "A Kissed a Girl" a právě aktuální druhý single "Hot N Cold" uslyšíte také v datadisku Život v bytě. Píseň nazpívanou v jazyce simů si můžete poslechnout v zmiňovaném klipu. Pro úplnost ještě doplním, že podobné klipy od Natashi Bedingfield a Datarocku doprovázely i minulý datadisk Volný čas. A ještě kompletní soundtrack Života v bytě a odkaz na stránky Katy Perry.

Sims 2: Život v bytě

 • Získání všech ocenění trvá nyní stejnou dobu jako v rozšíření The Sims 2 Ve světě podnikání.
 • Pozemky se nyní resetují, pokud se celá rodina nastěhuje spolu s další rodinou.
 • Přepínání mezi Simíkem a mazlíčkem během kouzelného ohně již nevypíná panel odměn.
 • Všechny verze poličky na šperky z rozšíření The Sims 2 Šťastnou cestu budou nyní dostupné.
 • Simíci nyní mohou požádat sousedy, se kterými mají dobrý vztah, aby jim v době jejich nepřítomnosti na pozemku pohlídali děti.
 • Kotlík nyní disponuje možností "pokračovat" v přerušených kouzlech.
 • Čarodějné klobouky se již nestanou výchozím účesem, když Simík zestárne.
 • Simíci mohou nyní pozvat sousedy do svého bytu na běžné či sportovní večírky.
 • Náctiletí v bytech sousedů se již nebudou krátce objevovat v autě a ve svém pokoji současně, když dostanou povel, aby se vyplížili.
 • Hra se již nebude zasekávat, pokud čarodějnice vyrazí do kouzelného světa na rande na slepo.
 • Služebné a komorníci nyní ustelou i neustlaná sklápěcí a srdcová lůžka.
 • Spolubydlící nyní mohou nabývat úroveň nadšení v zálibách.
 • Kompletní seznam oprav
Postavte byt podle svých představ
Aby se Simíci konečně mohli nastěhovat do útulného bytu, musíme pro ně nejdříve nějaký postavit. S tím nám pomůže obrovské množství nových stavebních prvků, z nichž některé představují opravdový zlom v oblasti stavění. Mezi největší inovace patří především stropy. Nový datadisk nám konečně umožní dát místnosti strop, což kromě Simíků potěší hlavně fotografy a filmaře, kterým nábytek z vyšších pater často překážel v záběru. Strop se bude do místnosti umísťovat podobným způsobem jako nyní pokládáme podlahy a budeme na něj moci využít všechny vzory, které jsou nám k dispozici při vybírání podlahových krytin.
Další velkou změnou je zcela nový systém vytápění a klimatizace simíkovských bytů. Do místnosti budete moci umístit senzační vynález jménem radiátor, který se postará o oteplení vašeho bytu. Před přílišným vedrem nás naopak ochrání větrací otvor ve zdi nebo třeba otevřené okno. Tyto nové možnosti větrání a vytápění Simíky ochrání před umrznutím nebo přehřátím, které hrozí v kombinaci se starším datadiskem Roční období. Všichni Simíci a Simky, kteří se mohou díky Ročním obdobím věnovat letním a zimním radovánkám by se tedy měli mít pořádně na pozoru a raději si hned po vydání Apartment Life nějaký ten radiátor pořídit! Změny se v bytech dočká i systém vynášení odpadků. Pokud Simíky nebude bavit věčně chodit s pytlem odpadků k popelnici, stačí jim opatřit speciální otvor ve zdi a smetí do něj vhozené se téměř okamžitě ocitne v kontejneru za domem. Klimatizace a odpadové roury ale není zdaleka určena jen zimu milujícím Simíkům a lenochům, kterým se nechce chodit k popelnici. Pokud jste si vždycky chtěli postavit velkou průmyslovou továrnu prošpikovanou kilometry nejrůznějších trubek, železných lávek a podobných rezavějících skvostů, nastává vaše chvíle! Pár různě na sebe napojených klimatizačních rour udělá své a efekt staré tovární haly je na světě.


Stropy a termoregulační systémy ale zdaleka nejsou jedinými novinkami z oblasti stavebnictví, které s sebou nový datadisk přinese. Novinek je ještě mnohem více a než se nám Apartment Life dostane do rukou, určitě ještě nejedna vychytávka přibude. Příkladem dalších vylepšení jsou například všemi dlouho očekávaná spirálová schodiště, která jistě ocení všichni bohatí Simíci, žijící ve velkých vícepodlažních bytech. Na výběr budeme mít hned ze tří typu schodišť. V moderních domech a bytech se bude krásně vyjímat moderní skleněné schodiště, konzervativnější Simíci si vyberou raději jednodušší schody ze dřeva a bohatým simáckým snobům padne do noty masivní a vznešené schodiště, vyrobené až do posledního stupínku z čistého mramoru. A kdo se na žádné schodiště necítí, ten bude vděčný za nový výtah, který se v datadisku také objeví.
Kromě těchto a mnohých dalších stavebních prvků přibude samozřejmě i nějaký ten nový nábytek. Jeden set objektů bude věnovaný životu ve stísněných prostorách, kde se dá každý čtvereční centimetr považovat za nesmírně cennou věc. V nabídce nábytku tedy můžeme najít podobné vychytávky jako například praktickou postel, kterou lze přes den jednoduše zvednout a přiklopit ke stěně. Vznikne nám tak pěkný volný plácek, který mohou aktivnější Simíci využít třeba na ranní cvičení před novou plasmovou televizí. Pokud zastáváte názor, že postel je v bytě to nejdůležitější a šetřit místem na její úkor považujete za barbarství, můžete svým Simíkům pořídit třeba krásnou růžovou postel, která se dá jednoduchým stisknutím tlačítka rozblikat a rozvibrovat, což vám zajistí nevšední zážitek při milování! Nějaký ten prostor ušetří i novinka v podobě vestavěných šatních skříní. Pokud ale na takovou vymoženost váš Simík nebude mít dostatek financí, klidně si vystačí i s jednoduchými stojany na oblečení. Bohatší Simíci se kromě již zmíněné televize mohou v obývacím pokoji pokochat tropickými rybičkami v novém obřím akváriu, které si budou pozorně prohlížet ze své luxusní a pohodlné sedací soupravy, součásti dalšího nábytkářského stylu. Za zmínku stojí také čarodějnické styly, o kterých si ale něco povíme až později.

Nastěhujte do něj své Simíky
Byt pro Simíky už máme postavený a není proto již důvod oddalovat dlouho očekávané nastěhování! Do jednoho bytového domu můžete současně nastěhovat až čtyři své rodiny, přičemž si vždy před vstupem na pozemek vyberete, za kterou z nich chcete hrát. Simíky z ostatních rodin nebudete moci kontrolovat, ani nebudou stárnout. Vámi právě kontrolovaná rodina se s nimi ale bude potkávat na chodbách a navazovat s nimi přátelské, nebo i méně přátelské vztahy. To ale neznamená, že v každém domě mohou být jen maximálně čtyři byty! Bytů můžete postavit kolik budete chtít a ty nevyužité obsadí hrou ovládaní NPC Simíci, se kterými budete též moci navazovat kontakty a navštěvovat jejich obydlí.


Jak už to na světě chodí, chce-li někdo mít střechu nad hlavou a užívat si pohodlí svého teplého bytečku, musí za to zaplatit nějaký ten peníz. V Apartment Life ihned po výběru toho nejvhodnějšího bytu zaplatíte nedočkavému domovníkovi týdenní nájem, jehož výše závisí jednak na velikosti bytu a vybavení společných prostor, ale také na okolí domu. Za malý byteček v suterénu rozpadající se barabizny na okraji chudinské čtvrti zaplatíte určitě méně než za velký vícepodlažní apartmán luxusního bytového domu obklopeného nejdražšími obchody a restauracemi ve městě. Prvním poplatkem ovšem vaše placení přirozeně nekončí, do nové zajímavě vypadající poštovní schránky vám budou pravidelně každý týden chodit nové a nové složenky. A pokud se k zaplacení nebudete mít, domovník už si to s vámi vyřídí. Nedivte se tedy, až před domem jednoho krásného dne zastaví otlučená dodávka a krutý a nemilosrdný exekutor vám s vybavením vašeho hnízdečka pořádně zatočí!

Pokud budete pravidelně platit a ani jiným způsobem domovníka nerozzlobíte, bude vám cenným pomocníkem, jakmile bude třeba něco opravit nebo vyhubit otravný hmyz. Jedním z několika omezení v bytovém domě je totiž fakt, že nelze telefonem zavolat opraváře ani deratizátora. Jejich funkci však správce domu ochotně zastane a pokud ho slušně požádáte, se závadami na vybavení bytu vám rád pomůže. Domovník kromě toho také vítá v domě nové obyvatele, pravidelně kontroluje jestli je vše jak má být a dohlíží na pořádek ve společných prostorách domu. Svou práci dělá rád, proto ho nerozhodí ani čerstvé nadělení ve vstupní hale domu, které tam zanechal domácí mazlíček některého z nepořádných nájemníků.


Nemožnost zavolání opraváře však není jediným omezením života Simíků v bytovém domě. V bytech je totiž podobně jako na univerzitních kolejích zablokován stavební mód, což je vcelku logické. Představte si, jak by to asi vypadalo, kdyby si každý Simík ve svém byte svévolně boural zdi a vytrhával parkety z podlahy… Tak by to asi opravdu nešlo. V bytě můžete ale neomezeně manipulovat s nábytkem, takže pokud skutečně nutně potřebujete vytvořit nějakou tu stěnu, rozdělující místnost na dvě části, můžete si doprostřed pokoje postavit několik vysokých skříní a máte vystaráno :). Za další omezení mohou někteří považovat to, že nevidí, co se děje v ostatních bytech. To je ale jedině dobře jak z hlediska technického (hraní nebude tolik náročné na počítač), tak z hlediska sociálního. Kdo by chtěl, aby ho v jeho bytě neustále někdo šmíroval? Pokud se mermomocí do cizího bytu budete chtít podívat, není nic jednoduššího než slušně zaklepat a zajít k sousedovi na návštěvu. Váš kontakt se sousedy ale nebude spočívat pouze ve vzájemném navštěvování, Jejich názor na vás vám totiž mohou sdělit, aniž by k tomu potřebovali osobní kontakt. Zkuste si ve svém pokoji v noci nahlas pustit hudbu a hned poznáte, co tím myslím. Reakcí vašich rozespalých sousedů totiž bude nakvašené bouchání do zdi vašeho pokoje.


Seznamte se se svými sousedy
Je zřejmé, že všechny tyto nové možnosti ovlivní i komunikaci a vztahy mezi našimi Simíky. Sousedé se spolu budou potkávat skoro každý den, takže by bylo přinejmenším podivné, kdyby se nějak víc nedali dohromady. Samozřejmě to půjde i naopak, zatímco s tou mladou usměvavou Simkou odvedle se sblížíte rychle a rádi, zapšklá popelnice mlátící smetákem do stropu pokaždé, když si pustíte trochu víc nahlas hudbu, si vaši oblibu nejspíš hned tak nezíská. Až se do bytovky přistěhujete, Obyvatelé sousedních bytů vás přijdou vřele uvítat v novém domově a kdo ví, možná vám dokonce přinesou nějaký ten malý dáreček jako na přivítání v sousedství.


Sousední Simíci budou reagovat na každou vaší akci. Jak už jsme zmínili, hlasitou hudbu v jednu v noci určitě neocení. Pokud se však budete projevovat jako klidní a spořádaní sousedé, budete platit všechny složenky, dodržovat úklidové služby a občas třeba zajdete i na kávu k ostatním, budou se k vám také chovat mile a přátelsky. Bydlet v bytovém domě přináší také výhody co se týče kariéry - přátele nutné pro povýšení máte hned ve vedlejším bytě, takže alespoň zezačátku nemusíte dennodenně hlídkovat před domem, zdali náhodou někdo zrovna nepůjde okolo. Vaši popularitu v domě a nejen tam bude zaznamenávat nový ukazatel reputace. Zezačátku bude ručička směřovat na neutrální pověst, jak se bude posouvat dál ovlivníte už jen vy sami. Stanete se hvězdou domu oblíbenou u všech, která obšťastňuje a je obšťastňována dárky, nebo mrzoutem, kolem jehož dveří všichni Simíci z okolí procházejí po špičkách?


O nové možnosti zábavy nebudou ochuzeni ani ti Simíci, kteří stále preferují klid rodinného krbu ve své vilce. Tentokrát tvůrci nezapomněli ani na nejmenší Simí novorozeňata, pro které jsou už připravené nové zajímavé hračky rozvíjející kreativitu Simíků již v útlém věku, jako je kolotoč s chrastítky a další. Nově si spolu můžou hrát i malá batolátka a školáci teď mohou dovádět s kamarády na dětském hřišti, kde jsou pro ně plně k dispozici prolézačky, kolotoče, skluzavka a v neposlední řadě i nové houpačky v podobě lam a dalších roztomilých zvířátek na pružinách. Starší výrostci, kteří už skotačení na hřišti neholdují, se mohou zabavit pozorováním mraků a hvězd i ve dvou a s tím ruku v ruce přicházejí i další skvělé interakce. Společné polehávání dvou mladistvých na vlhké trávě se totiž může velmi rychle změnit v romantické mazlení, které kromě akutního zápalu plic může vyústit až v rozkvět velké lásky, jež přetrvá navěky.


Jestli však vašim Simíkům ani všechny tyto nové možnosti nestačí, protože mají spíš uměleckou duši, je na čase vyrazit na některý z obecních pozemků naučit se tam break dance, nebo předvést svůj pěvecký či recitační talent u veřejného mikrofonu. Lze tak před zraky kolemjdoucích Simíků přednášet básně, zpívat staré trampské, ale i soudobé písně, nebo prostě jen převyprávět nějakou vtipnou příhodu. A když už budete na veřejném prostranství, nesmíte se zapomenout podívat po některé z fantastických živých soch a potěšit jí hrstí Simoleonů, vhozených do klobouku, čirou náhodou stojícího opodál. Jelikož se ale i ve světě Simíků najde pár stydlivých samotářských duší, které ve stísněném panelákovém bytě zoufale touží němé tváři, jsou k dispozici ke koupi i malí roztomilí pejsci, a to i pro ty co nevlastní datadisk Pets. Své přátele na sebe budete moci upozornit jedním z nových gest a pozdravů, kterým porozumí jen vybraná skupinka zasvěcených Simíků. Potřesete jim rukou, vlepíte polibek na obě tváře, nebo dáte přednost teplému medvědímu objetí?


Pokud vaši Simíci prahnou po studiu a nových vědomostech, které by mohli vtěsnat do své hlavy, je načase doplnit prázdná místa v jejich domácí knihovně. Zkuste třeba zajímavou publikaci o hašení požárů, v níž se Simík naučí, jak rychleji a efektivněji zlikvidovat jak menší nehodu v kuchyni, tak velký požár způsobený nešťastným pádem pochodně na plynové světelné panely na podlaze diskotéky. Nebo si chcete radši pořádně pročíst příručku o sebeovládání, která vám pomůže zvládnout hněv? Či snad toužíte zjistit, jak se stát co nejšťastnějším na delší dobu, nebo jak efektivněji cvičit? A pokud se vám třeba náhodou nevyvede první kontakt se spolubydlícími, i s řešením tohoto problému vám může pomoci jedna z nových zajímavých knih.


Očarujte své nepřátele
Spousta našich Simíků si určitě už někdy posteskla po troše magických tajemství v sousedství. To se ale nyní od základů změní! Do vašeho městečka už se chystají vtrhnout čarodějnice se všemi schopnostmi a mocí, kterou by taková správná čarodějka měla mít. Simští čarodějové a čarodějnice se mohou prolétnout po městě na starém, avšak dobře sloužícím koštěti, míchat nejrůznější kouzelné lektvary, seslat na na nic netušící nekouzelnické obyvatele městečka mocné čáry, které jim mohou pomoci při práci nebo je ztrapní před sousedy. Kouzelničtí Simíci si můžou a sbírat vyrábět všemožné magické amulety a udělat ze svého starého domu to pravé hnízdo magie. Každá čarodějnice samozřejmě získá přístup na tajný kouzelnický pozemek, kde se scházejí všechny stejným směrem smýšlející čarodějnice z širého okolí, takže si tam budou moci vyměnit tipy s ostatními, nebo si jen tak pokecat o okultních vědách. Čarodějnická hnízda bude ale také nutné bránit před čarodějkami opačného přesvědčení, které se budou všemožně snažit na vaše tajné útočiště proniknout a nadělat tam pořádnou neplechu.


V ulicích našeho městečka se Simíci budou moci setkat se čtyřmi druhy různě smýšlejících čarodějnic a čarodějníků. Budeme tam moci najít čarodějky hodné, neutrální, ale i zlé, či dokonce ďábelské. Každá z nich má vlastní kouzla, magické talismany a lektvary. Odlišují se však nejen kozly, ale i specifickým vzhledem, podle kterého náladu čarodějnice zaručeně poznáte. Tak například ty hodné nejraději nosí bílý oděv a jsou našim Simíkům většinou skvělými sousedy a pomocníky, jelikož svými kouzly jim mohou usnadnit práci. Pokud například dojde jídlo a nějaký Simík v okolí dostane hlad, jsou schopny vyčarovat talířek s lahodným pokrmem a servírovat ho do doby, než se obnobí zásoby v ledničce. Jsou také známé tím, že kolem sebe šíří dobrou náladu a dokonce mohou zvrátit i smrt. Do šedých šatů oblečené kouzelníky a čarodějky, si Simíci raději nechtějí příliš rozházet, protože jim sice mohou pomoci, ale dokáží také velmi znepříjemnit život. Pokud se Simíci nechtějí dřít v posilovně nebo držet přísné diety, avšak přesto si udržet štíhlou linii, mohou spřízněnou neutrální čarodějku poprosit o kouzlo, které pro ni bude jistě hračka. Když se ale neutrální čarodějnice rozzuří, může vašeho Simíka nechat pobíhat po ulici a kdákat jako kuře, čímž jistě vzbudí zájem sousedů a o jeho záchvatu kvokání se bude v domě ještě dlouho vyprávět. Zlé čarodějnice se odívají černě a ty nejstrašnější, ďábelské, k tomu mají ještě zelenou pokožku, a už tím by měly budit respekt všech Simíků v sousedství. Oba tyto typy jsou pro Simíky velice nebezpečné, protože když mají chuť se mstít, tak se mstí pořádně a mohou vašim nebohým Simíkům jejich útulný byteček třeba celý podpálit hrozivými ohnivými koulemi, aby z něj následně zbyla jen doutnající hromádka popela. Dávejte si proto velký pozor, abyste si to s nějakým zlým kouzelníkem nerozházeli, protože byste toho později mohli pořádně litovat!


K vyčarování kouzla je třeba nejrůznějších přísad, jejichž seznam požadovaný počet si najdete na stránkách staré kouzelnické knihy, jež patří do povinné výbavy každé správné čarodějky. Mezi tajuplné ingredience patří například roztomilé psí ocásky, tajemný magický prášek, lahvička dračích slz, vykulené čolčí oči, výtažek z hada, zkrystalizované měsíční paprsky, sluneční kameny, světelná tresť a tak podobně. Pokud chcete dodat svému obydlí skutečně magickou atmosféru, můžete všechny tyto přísady vystavit na nové stylové poličky, taková zaprášená lahvička s neznámým světélkujícím obsahem určitě udělá na vaše návštěvy dojem. Dalším bodem na seznamu povinné výbavičky je omlácený kotlík, který vám pomůže s namícháním jednoduchých i těch složitějších lektvarů a přísad. Pokud se na míchání necítíte, můžete dát přednost nakoupení důležitého proviantu od jiné čarodějky, případně v obchůdku na tajuplném skrytém pozemku. Celkem mají čarodějky a kouzelníci k dispozici třicet kouzel, z nichž každé každé má vliv na náladu a přesvědčení čarodějky. Když například zlá černokněžnice vyrobí Vlnu pohody, může se díky tomu polepšit a stát se čarodějkou dobrou.


Každá správná čarodějka musí ze svého domku nebo bytu vybudovat pořádné kouzelnické sídlo. A jaké je tedy kompletní vybavení každého čarodějného příbytku, nebo alespoň kůlny na zahradě, kde budou vaši Simí kouzelníci řádit a zdokonalovat své dovednosti? Každý typ čarodějnice má svůj vlastní trůn, na kterém si bude připadat jako opravdová vládkyně svého čarodějného království. Dále je jí k vybavení doupěte k dispozici trojice světel, přičemž ty pro zlé kouzelníky vydávají opravdu zlověstnou záři. Ty pro hodné čarodějky vyzařují naopak zářivé světlo, při jehož svitu kterém se každý Simík bude cítit skvěle. Další neodmyslitelnou věcí, kterou musí každý kouzly nadaný Simík vlastnit, je již zmiňovaná starobylá kniha kouzel, ve které se můžete dočíst, jaká kouzla ovládáte, co si můžete namíchat ve vašem kotlíku a jaký magický talisman dokážete vyrobit vyrobit. V knize také zjistíte, na jaké úrovni jsou vaše kouzelnické schopnosti a jestli jste milá čarodějka nebo spíš zlá a krutá černokněžnice.


A pro aktivní a sportovně nadané čarodějky je tady speciální třešnička na dortu. Pokud si do domácnosti navíc zakoupíte koště, určitě s ním půjde dělat i něco jiného než jen prachobyčejně zametat smetí na zápraží před domem. Tak přízemní činnosti snad přenecháte těm obyčejným Simíkům, že? Správná zákeřná čarodějnice přece musí poletovat na stylovém dopravním prostředku. Kvalitní létající košťátko z pružných březových proutků vás rychle, pohodlně a levně dopraví na kterýkoli obecní pozemek. Tedy pokud si nekoupíte nějaký šmejd, samozřejmě…


Prozkoumejte nové sousedství
Již se stalo téměř tradicí, že s novým Simáckým datadiskem se můžeme těšit na nové sousedství a příběhy Simíků, kteří ho obývají. Ani blížící se Život v bytech nebude v tomto ohledu výjimkou. Do hry vstupuje klidné předměstí Belladonna Cove. Pokud vás sem vaše Simí kroky zavedou, prvním výrazným bodem, který vás nejspíš na první pohled zaujme, je obrovská kamenná socha známé sympatické Simky s třpytivým platinovým diamantem v ruce. Můžete zkusit hádat o koho se jedná, jako vodítko poslouží třeba již samotný název městečka. Kromě sochy najdete v Belladona Cove spoustu dalších zajímavých míst a obecních pozemků, kde můžete strávit svůj volný čas, jako je například místní knihovna, obchůdek s potravinami a mnoho parčíků, oblíbených míst odpočinku různorodých společenských vrstev. A toužíte-li využít nové možnosti bydlení, ale nechce se vám do polorozpadlých zatuchlých bytovek, můžete vyzkoušet pěkné řadové domky. Na dost velký pozemek se vejdou třeba čtyři.


A kdopak že na tomto novém předměstí zaplněném velkými bytovými domy vlastně bydlí? Můžeme se zde setkat s Jeffersonovými, rodinkou která sem přichází, aby si vydělala nějaký ten Simoleon a splnila si sny o lepším bydlení. Nebo možná potkáte Bunny Wuzzy, Simku se čtyřmi dětmi na krku a vibrační postelí v ložnici. Ta ale není jediným novým kusem nábytku, který se v Bunnyině domku skrývá, takže až budete chtít prozkoumat, jaký nábytek vás ve hře čeká, zamiřte k jejímu domku a zaklepte na dveře, Bunny vás velmi ráda pozve dál…


Poznávacím výletem do městečka Belladonna Cove se naše cesta letem světem novým datadiskem chýlí ke svému konci a nám nezbývá než počkat do konce srpna, kdy si budeme moci datadisk důkladně prozkoumat na vlastní pěst. Pokud se chcete o životě Simíků v bytech dozvědět ještě něco víc, případně si prohlédnout některé obrázky z nedávné prezentace datadisku v Redwood City, doporučujeme přečíst zahraniční články na EdenStyle.it a The Sims Resource. A teď už prosím ukliďte ten svinčík pod sedadlem a opusťte autobus, náš zájezd právě končí.

Život v bytě (Apartment Life) - screenshoty


 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Anketa

Myslíte si,že Bart je žlutej od přírody?

Ano 82.4% (28)
Ne 17.6% (6)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama